Cinema, Cinema Novinky, Seriály

Stvoriteľ ikonickej postavy SpongeBob Squarepants Stephen Hillenburg zomrel.

Stvoriteľ Stephen Hillenburg populárnej postavy ako je SpongeBob náhle zomrel v pondelok vo veku 57 rokov podľa tweetu od Nickelodeonu.

Príčina smrti bola ALS teda Amyotrofická leterálna skleróza, ktorá mu bola zistená ešte minulý rok.
Nickelodeon vydal prehlásenie ohľadom Hillenburgovej smrti…
„Sme neskutočne zarmútení správou že Hillenburg zomrel kvôli prehranej bitke proti ALS“
„Bol neskutočne dobrý kamoš, dlhodobý kreatívny partner tu v Nickelodeone. Jeho rodine patrí od nás jedno veľké Ďakujeme! Steve tak isto naplnil SpongeBoba jedinečným humorom a nevinnosťou, ktorá priniesla radosť rôznim vekovým kategóriám a generáciám detí v skoro každej rodinne. Je to jedinečný charakter a na žltú usmievajúcu sa špongiu bude určite ešte každý veľmi dlho spomínať ako na hodnosť veľkého optimizmu, priateľstva a na nekonečnú silu predstavivosti. “

Podľa Variety, začal Hillenburg svoju animačnú kariéru v roku 1987 a išiel strmhlav pre cenu za najlepší animačný Concept v Ottawe – medzinárodnom Animačnom festivale v roku 1992 pre jeho krátku animáciu WormHoles. Neskôr pracoval ako režisér a scenárista pre Nickelodeonsku populárnu sériu Rockov Moderný Život z roku 1993 – 1996.

Na to potom neskôr začal plno pracovať na sérii ktorá bola neskôr známa ako SpongeBob Squarepants. Prvá epizóda vyšla 1.Mája 1999 na stanici Nickelodeon.

Spongebob skoro dosiahol hranicu 250 epizód. A až do teraz je milovaná animovaná postava obidvoma skupinami detí a aj dospelších.

Related Posts