Akcie / Eventy, CUISINE & ART, Kreslenie, Kultúra, Report, Umelci, Umenie, Zábava

6 rokov maliarskej tvorby | Výstava Róberta Litványiho – FotogalériaRóbert Litvanyi začal aktívne maľovať pred šiestimi rokmi. V začiatkoch svojej tvorby siahol po kresbe ceruzkou alebo perom. Neskôr prešiel k maľovaniu cez grafický tablet a v roku 2013 vyskúšal akrylové farby, ktorým sa aktívne dodnes venuje. V jeho tvorbe nájdeme rôznorodé spektrum obrazov. Od krajinomalieb, po figuratívne motívy až po surrealistické, impresionistické či abstraktné motívy.

„Krajiny maľujem najčastejšie, pretože sú jednoduché a dokonale sa pri nich viem odreagovať. No ak maľujem, kreslím niečo „z hlavy“, často sám netuším, čo vzniká a prečo. Improvizujem a vymýšľam myšlienku alebo príbeh za jazdy,“ vysvetľuje autor.

K jeho obľúbeným námetom patrí aj pop – kultúra. V zbierke má tak nejeden premaľovaný záber z filmu, klipu alebo videohry, pri ktorých dospieval. Rád študuje ťahy štetcom a hry farieb u diel francúzskych majstrov impresionistov, ale aj veľkých ruských realistov.
„Návštevníci na výstave uvidia viac ako 100 obrazov, napríklad maľby na plátne, digitálne vytlačené maľby, ale aj kresby na papieri,“ dodáva.
Výstava s názvom „Šesť rokov maliarskej tvorby“ potrvá vo Výmenníku Štítová do 30. mája a bude sprístupnená každý utorok až štvrtok od 14.00 do 18.00.

zdroj textu pochádza z udalosti na Facebooku: https://www.facebook.com/events/408817903044625/ 

Related Posts