Cinema, Cinema Novinky, TV

Český Audio jazyk plánuje začať na Cartoon Network Central Eastern Europe 1. septembra


Dnes (11. 8. 2017) česká mediálna spravodajská stránka rozhlas.cz oficiálne potvrdila, že do Cartoon Network Central and Eastern Europe bude pridaná česká zvuková stopa, ktorá sa plánuje spustiť v piatok 1. septembra. Aktuality o českej audio stope boli neoficiálne vydané v máji, novinky, ktoré boli dnes uvoľnené, potvrdzujú spustenie.


https://www.regularcapital.com/2017/05/cartoon-network-planning-czech-language-localisation/


Cartoon Network Central Eastern Europe už vysiela do Českej republiky, krajina dostala kanál v angličtine ako predvolený jazyk, odkedy sa stal dostupný v krajine. Nová česká zvuková stopa sa pripája k existujúcim maďarským, rumunským a anglickým soundtrackom na kanáli. Počas uplynulého týždňa spoločnosť Cartoon Network CEE experimentuje s anglickým zvukom na anglickej audio trati, čo zahŕňa promócie, nárazníky a všeobecnú prezentáciu.


Český audio test na anglickej zvukovej stope na Cartoon Network CEE (zaznamenaný pondelok 7. augusta):


Spoločnosť Atmedia bude zaobchádzať s predajom reklám pre Českú republiku a české reklamy budú mať počas oddychových reklám samostatné odhlásenie. Zatiaľ UPC, Freesat a DigiTV potvrdili, že budú nosiť kanál s českou zvukovou stopou. Počas niekoľkých posledných mesiacov bude spoločnosť Cartoon Network poverená dabingovými spoločnosťami, ako je medzinárodne uznávaná spoločnosť SDI Media, aby zaznamenali a kopírovali svoje kreslené filmy v českom jazyku.


Tiež podľa článku na rozhlas.cz, Turner Broadcasting System Europe plánuje spustiť HD kariéru Cartoon Network CEE, čo by znamenalo aj prechod z zastaraného pomeru strán 4: 3 na širokouhlý formát 16: 9, ktorý ho taktiež vložil S ostatnými kanálmi Cartoon Network v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika), čoskoro sa objavia nové grafiky na kanáli. Očakáva sa lokalizovaná česká verzia stránky Cartoon Network (cartoonnetwork.cz) a sociálnych médií. Propagačné vysielanie Cartoon Network CEE Toon Cup 2017 propaguje aj webovú stránku cartoonnetwork.cz.


http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/video-cartoon-network-od-podzimu-v-cestine-nabidne-plnohodnotny-servis–1747241


Viac informácií (v angličtine o novej českej audio-skladbe) od Checkerboard na fórach ToonZone: 

http://www.toonzone.net/forums/threads/cartoon-network-international-news-thread.4264941/page-1379#post-85556101


zdroj: https://www.regularcapital.com/2017/08/czech-language-audio-planned-to-launch-on-cartoon-network-central-eastern-europe-1st-september/ 

Related Posts