Knihy, Print, Z videohier

Zaklínač a jeho svet

0

 

Nebolo to tak dávno, čo vyšiel Witcher 3, a jeho úspech samozrejme sprevádza aj kopa merchu, podobne ako pri všetkom úspešnom. Keď je niečo úspešné, tak proste treba z ľudí vydolovať čo najviac peňazí. A teda okrem iného, je tu aj knižka sprevádzajúca túto hru.

Kniha by sa mohla javiť ako klasický bestiar, avšak nie je písaná až tak podrobne, ide skôr o prijemné čítanie zo sveta Withera, a niečo čo zároveň objasňuje ako sa veci majú.

Dielo je delené do piatich častí a každú z nich rozpráva niekto iný: históriu a geografiu sveta objasňuje drak Villentretenmerth, kto je to vlastne zaklínač vysvetluje človek z povolania, Vesimir, o mágii sa zas vyrozpráva čarodejníčka Yennefer, no a samotný Geralt nám porozpráva o monštrách žijúcich v tomto svete. Po týchto častiach nasleduje tá asi najhlavnejšia. Posledná časť prerozprávavá Geraltov príbeh z prých dvoch hier, ale aj z tej poslednej, teda tretej časti. Príbeh Witchera 3 je však oddelený od zvyšku, tak aby zbytočne nespoileroval, keď ste hru ešte nedohrali.

Celkovo sa môže jednať o príjemné oddychové čítanie, aj keď samozrejme pôvodnej literatúre sa zrejme nevyrovná – stačí zobrať v úvahu, že celá kniha má 184 strán, čo teda popri hojnom počte ilustrácii (musím podotknúť, že veľmi vydarených a kreslených v rôznom štýle), neostáva už na samotný dejový/textový obsah veľa, hlavne ak príbeh tvorí len jedna časť. Jednotlivé časti však pôsobia celkom zaujímavo a objasňujú viacero vecí – také čítanie na jedno krásne nedeľné popoludnie, alebo pre hráča, ktorý sa dostal len k tretej časti Witchera, chce vedieť čo sa udialo v deji predtým, no na hranie predošlích dvoch hier nemá čas, alebo náladu. Pre fanúšika však asi must have 🙂

Knihu vydáva české vydavateľstvo Crew a k dostaniu je približne za 18€

 

sazba10m.indd

sazba10m.indd

sazba10m.indd

sazba10m.indd

sazba10m.indd

sazba10m.indd

 

Related Posts

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.