Komiks, PODPORUJEME ČESKÝ KOMIKS, Print

Moderátor Seky – Podporujeme talenty: Marianus Summus – Táňa Ruskov


Seky: Ahoj, si fanúšikom komiksov? Potom si na správnej adrese pretože v tomto videu si priblížime komiks od Českého autora s názvom Táňa Ruskov.


Laco Jofre Orosz – komiksový spisovateľ: Tento komiks je od Českého autora Marianusa Summusa. Jeho Predobrazom bola jeho múza, ktorú stretol v divokých Zlínskych divnobaroch a istá Veronika M., ktorá ho na toľko inšpirovala, že sa rozhodol a na základe nej urobiť postavu Táňy Ruskov a začal vytvárať prototipy komiksov, príbehov s Táňou. Príbeh je o zvláštnej agentke Gagebe, ktorá na základe svojich alkoholických eskapád má isté zvláštne schopnosti a musí zachrániť Rusko z pazúrov strašného Rasputina. Je to vlastne ručne vyrobený komiks, takzvaný full painting komiks, ktorý vzniká tak, že autor si naskicuje jednotlivé scény na malé papieriky, kde to vlastne dozrieva, potom to ceruzkou kreslí na A4 a maľuje akrylovými farbami na A3. Následne sa to upraví ešte v počítači, kde sa dodá hlavne font, ktorý bol tiež ručne vyrobený a potom to ide do tlače.


Seky: Tak čo? Ako sa ti páči tento komiks? Ja si už jeden beriem domov. Prinesiem aj tebe?Že poďme podporiť talentovaného umelca, ktorý robí zaujímavé komiksy, tak prečo nie 🙂

Komiks nájdeš tu: https://www.facebook.com/tana.ruskov.86/
Obrazy autora: http://marianus.hazard.cz/

Za priestor ďakujeme Artforum Košice

——————————————————————————————————–

Seky FB: https://www.facebook.com/moderatorseky/
Seky IG: https://www.instagram.com/miroseky/


 

Related Posts