Akcie / Eventy, Cosplay, Hudba, Kultúra, Report, Umenie

3. NARODENINY GAMEFRUIT.SK


Game Fruit dnes oslavuje svoje 3. narodeniny a rozhodol sa to osláviť s Vami poriadne. 🙂 Síce až o mesiac ale o to bohatšie. Rozhodli sme sa, že na takú oslavu nieje nič lepšie ako sa stretnúť s Vami – s našími fanúšikmi a čítateľmi a preto sme sa rozhodli, že začneme robiť festivaly. Hneď na prvom sa stretneme už 1. – 3. Júna v Galeon Pub Košice na Alžbetinej 15 a na druhom pokračovaní v Knižnici pre mládež mesta Košice a to tiež 3 dni – už 24. – 26. Augusta.


Pre viac informácií o našom novom projekte navštívte stránku popkulturafest.sk. 🙂 Tešiť sa môžete samozrejme aj na náš Game Fruit stánok plný prekvapení.


ROZHOVOR S ORGANIZÁTOROM FESTIVALU POP KULTÚRA FEST


1. Ktorý je to ročník?


Ide o prvý ročník festivalu 🙂 Nikdy nebol v Košiciach tak teraz už konečne bude! Myslím si, že tým poteším nielen seba ale aj ostatných fanúšikov popkultúry na Slovensku.

2. Prečo ste sa rozhodol zorganizovať takýto festival?


Moje rozhodnutie zorganizovať takýto festival vyšlo čisto z môjho hobby ktorému sa vo voľnom čase venujem – sú to teda knižky (Sci-fi, Fantasy, Horor), komiksy, video-hry, spoločenské hry, filmy a seriály (Komiksové, Sci-fi, Fantasy, Horor). Z každého rožku trošku budete môcť zažiť aj na prednáškach, ktoré budú na našom festivale všetky 3 dni od 11:00 – do 23:00 hod. 🙂


3. Organizujete ho sám?


Áno, festival zatiaľ organizujem sám – ale nevylučuje sa, že sa do budúcna pozbierame aj viacerí čo budeme mať dobré nápady. Zatiaľ ich mám ja 🙂 (tichý smiech). A ešte by som rád takto na koniec spomenul, že v nedeľu o piatej večer je na našom festivale hodinová diskusia, takže ľudia nám môžu povedať, že ktorých hostí chcú najbližšie vidieť a čo sa im na festivale páčilo aj nepáčilo. 🙂 Pretože nieje nič lepšie ako mať okrem seba organizátora aj komunitu ako svojich organizátorov. 🙂  Jedine tak môžeme spraviť festival, ktorý budeme mať všetci radi. 🙂 Áno a ešte by som chcel aj dodať, že nebyť najväčšej podpory zo strany Galeon Pub-u tak by sme ani nevznikli. Takže ďakujeme veľmi pekne. 🙂


4. Môžete mi napísať aj niečo krátko o sebe – či študujete? ak áno, tak čo, čomu sa venujete…


Pracujem ako asistent logistiky a ekonomického oddelenia v otcovej firme. Taktiež som pomocný účtovník / ekonóm. Vo voľnom čase sa venujem svojmu hobby a dvom projektom, ktoré mám. Pred troma rokmi som sa rozhodol pre popkultúrny portál, kde by vychádzali novinky, články, recenzie a videá o popkultúre – old.gamefruit.sk. 2. Mája 2018 oslavujeme tretie narodeniny. Tak sme sa rozhodli, že ich oslávime poriadne. Síce o mesiac neskôr ale spravíme ľuďom festival po ktorom túžia nielen oni ale aj ja. Môj sen sa stal. Ale mám ešte jeden. Keď budem veľký otvorím si popkultúrnu kaviareň s prednáškami, spoločenskými hrami a besedami Slovenských a Českých autorov kníh či komiksov.


Related Posts