Hry, NEW HRY

DEPTH

Depth je online multiplayerová akcia, ktorá prináša do multiplayerových „strieľačiek“ svieži morský vánok. A totižto s tématikou. Chamtivý ľudkovia odetý v gumených oblekoch si zaumienili, že vyplienia všetky poklady morí a tak matka príroda povolala najlepšieho ochrancu a predátora – žraloka, aby im v tom zabránil. Hra spočíva v klasickom princípe známom už od čias counterstrikov: dobrí vs zlí. Ale kto je tu kto?
Doteraz som multiplayerovkám neholdoval, maximálne tak za stredoškolských čias som v internetových „kaviarňach“ drtil CS-ko „po LANke“ a neskôr aj WOWko na internete u kamoša. Ako prvá mi po „rokoch singleplayerovania“ padla do oka Depth. Váhal som či ju kúpiť ale nakoniec ma akčne ladené, dobre zostrihané trailery a veľká zľava nalákala. Škoda, že som nepozrel reálne gameplaye…
Hra funguje klasicky, akurát prostredie je trocha neokukané… rôzne podvodné lokácie – vraky, zaplavené „pamätihodnosti“ a podobne. Hra za ľudí prebieha tiež klasicky – nakupujete výbavu zbrane a vašou úlohou je ochrániť podmorského robota S.T.E.V.E.-a aby vás doviedol do „cieľa“, popritom musíte zbierať poklady a brániť sa šarkézom. Časom aj levelujete. Trocha suché na to, že to je (pod)vodná hra s pozitívnymi recenziami… ale ono sa to trocha aj variuje (za žraloka evolvujete), len závisí od serveru kde ste práve napojený. Ja som mal smolu a vždy som hral dookola to isté. Až kým som „nereinkarnoval“ ako žralok. To bude už onakvejšia rybačka (ľudačka)… povedal som si celý natešený ale… prd. Na svoje rybie filety sa dívate z pohľadu 3 osoby, či ryby (alá tumbreider) a ovládanie taktiež dáva zabrať. Navyše štartujete a hlavne respawnujete sa, na rozdiel od ľudí, vždy na tom istom mieste, 300 námorných míľ od bojovej vravy. Ani „radar“ nemáte, kým nájdete protivníkov, hra môže dovtedy aj skončiť. A ak ich konečneee nájdete dakto zo skúsených hráčov do vás vyprázdni harpúny a za sekundu je po vás (to isté platí aj naopak – skúsený žralok pripláva jak namydlený a zakusne Vás) a opakujete tour de mare. Šit…
Jediným záchranným kolesom, vetrom do plachiet by mohol byť príbehový singleplayer… ale akosi skočil cez palubu a už ho nikdy nenašli. Multiplayer je príliš rýchly a za žraloka príliš zdĺhavý aby budoval „hororovú alá Čeluste“ atmosféru z trailerov podkreslenú čiernotou pod morskou hladinou a stiesnenosťou v niektorých lokáciách, či zvukom tlkotu srdca (trápna pomôcka).
Napriek tomu má hra pozitívne hodnotenia. Vyskúšajte si ju chcete, keď opäť utopia prehnanú cenu. Na mp má celkom ok grafiku, ale to je dnes už štandard, teda mal by byť. Ale aj tak u mňa Depht uplávala úplne mimo.

Related Posts