Hry, NEW HRY

Chroma Squad

Chroma Squad, hra prefinancovaná cez Kickstarter od Behold Studios je taktická RPG o pätici kaskadérov, ktorí sa rozhodli opustiť svojho predchádzajúceho zamestnávateľa a rozbehnúť vo svojom televíznom štúdiu vlastnú tv show inšpirovanú super sentai seriálom Power Rangers.

Na svoje si prídu nie len fanúšikovia Power Rangers, ale aj fanúšikovia ťahových stratégií s RPG prvkami – najlepšie by ju bolo prirovnať ku X-com sérii. Hra je vo svojej podstate veľmi jednoduchá, ale o to zábavnejšia. Hráč má k dispozícií päticu hercov – kaskadérov, ktorí ovládajú bojové umenia a „zdedili“ kostýmy, na začiatok malý rozpočet, aby mohol začať natáčať seriál v malom televíznom štúdiu. Seriál je „natáčaný“ prostredníctvom herných misií, rozdelených do sezón seriálu. Každou sezónou sú misie náročnejšie a „nepriatelia“ silnejší a početnejší. Ale silnejú aj vaši rangeri – získavajú špeciálne schopnosti – aktívne, či pasívne a lepšiu výbavu (kostýmy) a zbrane. Vo finále každej sezóny sa postavia „bossovi“ ako inak ako mechovskej bitke alá Godzila, resp. Power Rangers. V niektorých misiách sa k vašej neohrozenej pätici pridá aj nejaký fanúšik alebo vznikne crossover s iným, konkurenčným seriálom a nechýbajú ani intrigy.

Pomedzi natáčanie hráč vylepšuje, alebo mení postavy, upgraduje mecha, craftuje alebo recykluje predmety, vylepšuje štúdio a venuje sa aj marketingu seriálu. Pritom všetko musí dbať aj na rozpočet a na fanúšikovskú základňu. Všetky vylepšenia štúdia a postáv smerujú hlavne k získaniu väčšej sledovanosti seriálu a tým pádom väčšiemu komerčnému úspechu show. Za týmto krutým, lež humorne podaným kapitalistickým simulátorom sa ale skrýva čistokrvná ťahová stratégia s okolo 100 levelov (!). Samozrejme béčkový príbeh hry, miešanie natáčania s realitou, cestovanie v čase a kontakt s mimozemskou civilizáciou je podané veľmi humorne a odhaľuje pekne zákulisie výroby televíznych seriálov a super sentai žánru.

Graficky je Chroma Squad urobená v retro – pixelovom štýle, čo je v niektorých hrách veľké plus, ale tu niežeby to človeku úplne vadilo ale až tak celkom to nesadne. Hudba a zvukové efekty sú tiež retro. Možno by to chcelo aj nejaké nadabované hlášky a lepšie grafické efekty. Hra je technicky celkom dobre vyladená, až na niektoré drobnučké chybičky, ako mrznutie hry, nefunkčnosť niektorých schopností hlavne pri boss bitkách – ale to sa postupne dolaďuje patchami. Inak je Chroma Suqad veľmi zábavná a svižná hra, pri ktorej sa hráč ani nenazdá a ujde mu pol dňa – a ešte stále sa nenudí.

Related Posts