Hry, Stolové hry

Recenzia: Marco Polo (2015)

0

The-Voyages-of-Marco-Polo

Počet hráčov: 2-4
Doporučený vek: 12+
Herná doba: 90 min.


Vydavateľ: Albi
Rok vydania: 2015


Hodnotenie: 7/10

 

Základný princíp hry:

Hráči sa zhostia úlohy obchodníka cestujúceho z Benátok do Pekingu, ktorý okrem tradičného obchodovania buduje aj obchodné stanice, ktoré mu majú priniesť bohatstvo. Cesta nie je priamočiara, ale existuje mnoho alternativ ako sa do cieľa dostať. Okrem budovania staníc obchodník uzatvára zmluvy a získava na svojej ceste ďalšie zdroje a tak bohatstvo produkuje ďalšie bohatstvo a vy sa ani nenazdáte a ste najbohatší pri stole. V podstate sa jedná o využívanie hodených kociek na aktivovanie akcií a vykonávanie potrebných úkonov pre dosiahnutie cieľa.

IMG_20160428_205716

Naše dojmy:

Hra je veľmi príjemná, graficky pekne spracovaná. Ak sa hráč dostane do deja jednotlivé kroky odsýpajú a nikto sa nikdy nenudí, pretože je potrebné dávať pozor aj na kroky protihráčov. Všetky herné mechanizmy fungujú skvelo a vtiahnu vás bez problémov do hry. Vítaným spestrením sú unikátne charaktery pre každého hráča a možnosť plniť zmluvy popri dosahovaní hlavnej úlohy. Bohužiaľ pre tých čo veľmi nemajú štastnú ruku pri hádzaní kockami bude táto hra trochu náročnejšia, keďže  nešťastné hody je nutné kompenzovať dobrou taktikou.

Herný materiál:

V prvom rade musím pochváliť herný material, ktorý je naozaj pekne spracovaný. Taktiež kocky majú príjemnú veľkosť a váhu, takže je radosť sa s nimi hrať. ALE….. Prvou nepríjemnosťou boli zle vyrezané žetóny, ktoré sa aj pri opatrnom vyberaní poškodili. Snáď to bol len problem nášho kúsku a tak to ďalej rozpisovať nebudem. No čo nás zarazilo a sklamalo najviac boli pravidlá.

Tie sú jednoducho hrozné. Pre človeka, ktorý si túto hru kúpi ako prvú v živote to musí byť utrpenie. V pravidlách sú chyby. Zlé preklady z originálu. Preklepy, jednotlivé časti hry sú ako keby nelogicky popreskakované a pri prvotnom naštudovaní občas logicky nezapadá postupnosť ako hru vysvetľujú.

IMG_20160428_205606 IMG_20160428_205441 IMG_20160428_205322

Plusy a mínusy:

+Tématika
+Pekne spracované komponenty
+Dobrá hrateľnosť

-PRAVIDLÁ
-a ešte raz pravidlá.

Hru nám poskytla firma Albi, ktorej veľmi pekne ďakujeme.

Related Posts

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.