Nový experimentálny priestor KLUB

KLUB je novým priestorom pre ľudí v Košiciach, kde sa môžu umelci realizovať a verejnosť navštevovať rôzne workshopy, prehliadky, premietania, školenia atď… to všetko bezplatne, alebo na báze dobrovoľných príspevkov.

Tvorca tejto myšlienky, Ján Gálik, už dlhšie organizuje undergroundovú košickú scénu a vytvára príležitosti pre ľudí sa realizovať, alebo stať sa súčasťou tejto kultúry. Dodnes fungoval so svojou organizáciou Piánko všade kde sa dalo. Od mája tohto roku si však podal ruky s majiteľom chátrajúcej budovy na Štúrovej v Košiciach, ktorý mu budovu dočasne prenechal a tá sa stala jeho „základňou“. Svojpomocne teda dal celý priestor do poriadku a tento mesiac sa v ňom konali už aj nejaké akcie, vrátane výstavy košických (a z blízkeho okolia) umelcov. Dohromady sa na tejto výstave podiela 31 umelcov, čo je už číslo celkom veľké a určite sa oplatí sa na tieto talenty ísť pozrieť.

Výstava sa otvárala v sobotu 23.5. a bude prístupná ešte 2 týždne stále od 17:00 do 19:00.

Ak chcete ostať v obraze, určite sledujte fb stránku KLUBu, kde sa v blízkej budúcnosti určite budú organizovať viaceré zaujímavé akcie. Pokiaľ chcete vedieť o KLUBe viac, môžete si taktiež vypočuť Janov rozhovor pre české rádio Wave  (cca 28.minúta).

Pridaj komentár