Hry, News

Novinka o hre Maupiti Island priamo od autorov

First–minute dovolenka?! Jedine na ostrove Maupiti!!! 

Legendárna detektívna adventúra Maupiti Island bude mať čoskoro vynovenú a vylepšenú – modernú verziu. 

Je vám v tejto treskúcej januárovej zime príliš čilno? Nezúfajte, už čoskoro znova – navštívite tropický ostrov vo Francúzskej Polynézii, prezývaný „menšia sestra Bora Bora“ – Maupiti! (teraz je momentálne 24 – 30 °C takto v Januáriku) 

Adventúra z roku 1990 od francúzskeho štúdia Lankhor, Maupiti Island bol pokračovaním ich predchádzajúcej hry Mortevielle Manor z konca 80. rokov. 

Hra dostala niekoľko prestížnych francúzskych medzinárodných ocenení a úspešne sa predávala po celej Európe v stovkách kópií (čo na tú dobu verte či nie bol kasový trhák). Dodnes je kultúrnym dedičstvom Francúzov a nadobudla už kultový status. 

Dnes vyslovene treba hľadať kvalitne napísaný herný príbeh a ak takú hru s takým príbehom nájdete, podobné tituly môžete spočítať aj na jednej ruke. Naozaj treba hľadať takú hru a to mi ako starému gamerovi verte, ktorá dokáže, podobne ako Maupiti Island navodiť u hráča takú intenzívnu  mieru imerzie, aj vďaka nelineárnemu gameplayu s prvkami survival žánru a skutočne premakanému príbehu. 

Dvaja vývojári, s ktorými som sa porozprával cez facebook o ich diele – Jean – Bernard Gevaert a Sebastién Dassé, majitelia webovej firmy, sa rozhodli Maupiti island reštartnúť, nakoľko súčasné hry – strieľanie zobmíkov a toy-soldierikov, pretekanie v nablýskaných káričkách a futbálky a hokeje ich neuspokojujú tak, ako hry z posledných dvoch desaťročí 20. storočia. Preto chcú Maupiti Island predstaviť prostredníctvom súčasných technológií (modernizovanej grafiky a vylepšených herných prvkov) dnešným hráčom. Samozrejme modernizácii hry neznamená, že remake bude totálna prerábka a autori chcú určite zachovať pôvodného ducha programu. Ducha takého, aby dovolil pamätníkom (či retro-gamerom) i omladine sa znovu-ponoriť do prepracovaného detektívneho príbehu a úchvatnej kráse ostrova. A to všetko – aj vďaka archivačnej činnosti Bertranda Brocarda (bývalý riaditeľ Infogrames – vyvinuli napr. Alone in The Dark – matka Resident Evilov), ktorý sa venuje zachovaniu francúzskeho herného dedičstva, prostredníctvom webového archívu Conservatoire National du Jeu Vidéo (CNJV) a organizuje retro gamerské konferencie v spolupráci s Francúzskou národnou knižnicou (BNF). Pán Brocard vývojárom poskytol pôvodné vývojárske materiály z dedičstva predčasne zosnulého Dominqua Sablonsa, dizajnéra pôvodnej hry z Maupiti Island roku 1990. 

Samozrejme štúdio Milleniumprod, ktoré hru vyrába Jeana a Sebastiena a hlavne nás, nie sú žiadni „bažantíci na víne“, ale tím skúsených, nie – len francúzskych herných vývojárov, ktorý v minulosti už spolupracovali na viacerých hrách. Na hre už začali makať v populárnom programe Unity – dnes už sú hotové herné skripty a engine hry. Avšak rozhodli sa dofinancovať niektoré časti projektu prostredníctvom Kickstarterovej kampane, ktorá začína už 1. februára. Vyzbierané peniaze použijú najmä na dorobenie 3D grafiky – lokácií a herných charakterov. V porovnaní s pôvodnou hrou má remake Maupiti Island, okrem modernej grafiky aj mnoho nových možností a prvkov hrateľnosti, aby bol „gameflow“ ešte lepší a samozrejme podľa pôvodných poznámok urobili ešte prepracovanejší príbeh. 

Príbeh hry Maupiti Island je pokračovaním detektívnej adventúry z roku 1987, Mortville Manor. Detektív Jérôme Lange je späť a príjme dar od klienta – dovolenku. Vyrazí na jeho plachetnici na japonské ostrovy. Plavbu mu však preruší cyklón uprostred Indického oceánu a Jérôme je tak nútený núdzovo zakotviť na ostrove Maupiti. Chtiac nechtiac sa tak zamotá do nového mysteriózneho prípadu. Skoro však pochopí, že obyvatelia ostrova ukrývajú temné tajomstvá. Zamotá sa tak do siete vydierania, únosov, ópiových pašerákov, obchodu so zbraňami a podobných lakociniek. Vyšetrovanie zdanlivo jednoduchého prípadu sa mu tak poriadne zamotá. 

Na hru sa už tešíme a budeme jej vývoj naďalej sledovať exkluzívne na GAMEFUIT-e! Autori čoskoro sľubujú jej demoverziu. Tak ostaňte naladení… (na našom webe …) 

a pozrite si dovtedy viac na weboch autorov, prípadne podporte aj ich crowdfuningovú kampaň, ktorá sa začína už 1. februára na Kickstartery: 

http://www.maupiti-thegame.com/en

https://www.facebook.com/MaupitiTheGame/

Reálne zábery ostrova: 

 

 

 

Related Posts