Hry, Stolové hry

Hraj sa, alebo ako sa stať lepším investorom

0

Chceli by ste vedieť ako spojiť príjemné s užitočným a pri hraní hier sa niečo naučiť? David Gardner (investor a zberateľ hier) a  Rob Daviau (game designer) sa v jednom online seriále stretli, aby túto tému prediskutovali a vybrali TOP hry, ktoré vám pomôžu sa naučiť, ako sa stať dobrým finančným investorom. Celkom zaujímavé, že?

ACQUIRE

pic342163
Jedná sa o strategickú hru, ktorej hlavnou mechanikou je umiestňovanie “hotelov” na hraciu dosku a nakupovanie pozemkov. Cena pozemkov sa však mení s každou nehnuteľnosťou na aktuálnom pozemku a tiež na všetkých susedných. Preto tak ako sa zvyšuje cena, zvyšujú sa jednotlivé výnosy a viac zarobíte. V podstate sa jedná o podnikanie simulujúce podmienky Wall Street, kde si môžete vyskúšať, aké je to investovať na meniacom sa trhu a prispôsobovanie sa rozličným príležitostiam. Táto hra vás naučí  ako správne zhodnocovať svoje malé investície tak, aby sa z nich stali obrovské zisky.

DOMINION

Dominion-Obalka
Táto hra založená na skladaní hracieho balíčka naučí hráčov ako z mála spraviť veľa. Začínate hrať s malým balíkom kariet zdrojov a tieto potom zhodnocujete nákupom ďaľších zdrojov v stále sa meniacej ponuke kariet a atmosfére, kde nie vždy ten najvýhodnejši nákup môže byť tým najlepším z dlhodobého hľadiska. V podstate skutočná krása hry spočíva v tom, že ste nútení pracovať s tým čo máte a ak chcete viac, musíte sa o to sami zaslúžiť a vyťažiť zo seba maximum.

INNOVATION

Innovation_Echoes_of_the_Past_1024x1024-e1470041304256
Treťou povinnou hrou pre budúcich investorov, biznismenov a podnikateľov je hra Innovation, ktorá sa opiera o tému ľudských objavov a pohybuje sa tak prerezom niekoľkých storočí. Víťazom sa stáva hráč, ktorý dosiahne najviac bodov za svoje vlastné vynálezy ale aj tvorbou zbierok týchto vynálezov. Takto sa naučia hráči, že aj nové nápady sú potrebné k tomu, aby človek niečo dosiahol, rovnako ako to, že rôzne stratégie vedú často k rovnakému cieľu a niekedy ich treba striedať, či spájať do jednej.

MODERN ART

rBVaEFb1t_WACd_KAAEzPHk1hms738
Modern Art je v dnešnej dobe skôr už raritný kúsok, ktorý ak sa vám podarí niekde zohnať, môžete to považovať za víťazstvo samo o sebe. Hra sa zamierava na schopnosť hráčov nakúpiť za čo najnižšiu cenu veci, o ktoré majú záujem a to tak, aby ostatní hráči / trh nezistili tento záujem a nákup bol tak čo najvýhodnejší.  Hre pridáva taktiež veľké plus k hrateľnosti využívanie jednoduchej mechaniky aukcií, čiže nudiť sa skutočne nebudete.

 PANDEMIC LEGACY

1430828105923_52610103.123615
Jedna z najlepších hier je bez debaty PANDEMIC vo verzii Legacy. Napriek tomu, že táto kooperatívna hra je v podstate na jedno použitie, núti vás uvažovať nad dlhodobými stratégiami, ktoré hru ovplyvnia od jej začiatku až do úplneho konca. A preto si hráči skutočne premyslia každý svoj ťah a sú nútení myslieť na každý dôsledok v 12 misiách. Pretože aj malá chyba vedie k prehre a nikto z nás neprehráva rád, je táto hra skvelým nástrojom, ktorý poukazuje na mechaniky príčinu a dôsledku.

Zdroj:  http://www.fool.com/investing/2016/07/01/rule-breaker-investing-5-games-62216.aspx

Related Posts

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.