Hry, Stolové hry

Highlight MTG Modern Masters Weekend – Karta za 14 900$

0

 

Cez víkend sa konal Grand Prix Las Vegas (celý záznam v linku), ktorý sa určite uchová v pamäti mnohých hráčov. Nie až tak kvôli turnaju ako takom, ale hlavne kvôli jednej situácii. Pascal Maynard totiž pri výbere kariet uprednostnil zeleného Tarmogoyfa, pred Burst Lightning, ktorý oveľa viac pasoval do jeho bielo/červeného decku. A prečo tak spravil? Tarmogoyf bol totiž foil kartou a k tomu ešte označenou turnajovou verziou. To z neho spravilo neskutočne hodnotnú kartu, a vďaka tomu že udalosť sledovalo množstvo ľudí, hodnota karty sa na eBayi vyšplhala až na neuveriteľných 14 900$.

Maynard neskôr kvôli svojmu výberu, upredňostnujúceho „money card“ pred vhodnou kartou, prehral semifinále a svojim činom pobúril množstvo profesionálnych hráčov. Čo už, ja by som asi urobil to isté 😀 Maynard však neskôr uviedol, že polovicu výnosu venuje na charitu.

 

„I’m eager to see how much it can sell for and I’m even more excited to announce that I will donate 50%* of the proceeds to the Gamers Helping Gamers charity. This pro player needs money to travel, but more importantly, some young Magic players might be unable to afford college. I hope we can change that!“

 

Samotná karta je o sebe veľmi silná, no jej hodnota sa pohybuje okolo 175$ a 400$ za foil verziu.

 

1291026275941562441

Related Posts

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.