Ak by ste mali utiecť zo svojej krajiny, iba s jedným kusom technológie, ktorý kus by ste si vzali so sebou?

Tento pozoruhodný film je navrhnutý tak, aby ste ho mohli sledovať na svojom mobilnom telefóne a aby mohol pomôcť nabrať divákovi skúsenosti s bezprostredným zmätkom a strachom, ktorým čelia utečenci nebezpečnou cestou na lodi. Teraz je telefón utečenca váš. Od vašej rodiny prichádzajú textové správy a zrazu Vás niekto kontaktuje na WhatsApp s upozornením aby ste sa vrátili späť. Zdá sa Vám tu byť niečo v poriadku? Telefón je vaše záchranné lano, ktoré nemá signál a ktorému sa rýchlo vybíja baterka.

Film je založený na prieskume BBC Media Action v spolupráci s Dahlia na pomoc humanitárnym organizáciám byť si vedomí komunikačných problémov utečencov v tranzite. Bolo zistené, že prístup k internetu, mobilné siete a sociálne médiá sú dôležité preto, aby sa ľudia cítili lepšie informovaní a lepšie prepojený. Pre viac informácií navštívte: http://bbc.in/2amio0P

Výskum komunikačných potrieb utečencov bol poverený a financovaný podporou Spojeného kráľovstva od britskej vlády v rámci programu START európskej siete pre utečencov Response.

Dizajn: Tom Hannen, Alexandra Buccianti, Dwan Kaouki a Theo Hannides.

Snímky: Getty

Pridaj komentár