Z denníku ohnivé démonky

Názov: Z denníku ohnivé démonky
Autor: Monika Šurinová
Rok prečítaného vydania: 2015
Vydavateľstvo: Cpress
Väzba: brožovaná
Počet strán: 184
Jazyk: CZ
Žáner: YA urban fantasy

Anotácia:
Vivian na první pohled vypadá jako krásná, ale jinak docela obyčejná dívka. Ve skutečnosti ji stojí hodně sil, aby před spolužáky skryla své magické schopnosti a svou ohnivou podobu. Jako démonka světla stojí před závěrečnou zkouškou svého bojového výcviku, aby mohla konečně vstoupit do armády dobra. Ví, že půjde o život, ale netuší, jak těžké rozhodnutí ji čeká, ani jak osudové bude její setkání s léčitelem Tirou.

Dechberoucí fantasy mladé české autorky, která kromě akce a napětí nabízí také ohromnou porci romantiky. Všichni, kdo si užili Hunger Games, by neměli Z deníku ohnivé démonky propást!

Recenzia:
Fuuu, tak, čo k tomuto povedať?
Keď začínate týmto spôsobom, tak to nikdy nič dobré neveští…

Námet je zaujímavý, ale postavy sú ako podľa šablóny a k nikomu som si tam nevytvorila vzťah. Všetko, čo sa v knihe udialo mi bolo tak akosi jedno a to určite nie je dobre. Všetko okolo Viv sa deje tak nejak mimochodom, bez nejakých jej hlbších zásahov. Občas som krútila hlavou nad stratou logiky a miestami som mala silný pocit, že sa jedná o dielko z wattpadu, ktoré malo dobré ohlasy a tak sem s ním do vydavateľstva.

Kniha však prešla, ak vôbec prešla, len slabou korektúrou, ktorá nebola schopná vychytať kopec základných gramatických chýb, ale to by mi zas tak nevadilo. Nie som na gramatiku zaťažená a ja sama robím veľa chýb, ale do vydania by som si zohnala korektora… Z toho usudzujem, že šlo pravdepodobne o samovydanie.

Boje mi prišli veľmi ploché, neosobné a mala som problém vžiť sa do nich. Jednoducho ma to nebavilo…

Dych mi toto dielo istotne nevzalo a väčšmi ako o prežitie tu ide o to, ktorý žrebec sa Viv dostane skôr do nohavičiek. Vyjadrovanie postáv sa mi nepáčilo, hoci je pravdepodobne verným odrazom vyjadrovania sa súčasnej českej mládeže. Na druhú stranu mám rada knihy v češtine, ale toto bolo to najnešikovnejšie a najkostrbatejšie, čo sa mi v tomto jazyku dostalo do rúk. Čeština je krásny jazyk, ale v tomto diele na mňa pôsobila akosi ťažkopádne.

Najnudnejších 184 strán v mojom živote. Čas, ktorý mi už nikto nevráti. Podľa konca usudzujem, že plánované bolo i pokračovanie, ale v tomto prípade som rada, že neprišlo a dúfam, že ani nepríde, lebo moja čitateľská česť by mi nedovolila ponechať sériu nedokončenú.

Hodnotenie: 1/5 (Za snahu autorky a nie úplne zlý námet.)