Zábava

Vozidlá v popkultúre


1. The Homer 

„Homer“ (inak známy ako „Auto vyrobené pre Homera“) bol neslávne známy koncept auta, ktorý priniesol katastrofálne finančné dôsledky pre spoločnosť, ktorá ho vyrobila, Powell Motors. Generálny riaditeľ spoločnosti Powell Motors Herb Powell veril, že spoločnosť potrebuje vytvoriť „také auto, ktoré Američania naozaj chcú, nie také aké im hovoríme, že chcú“ na to, aby „porazili Japoncov“. V tejto snahe Herb najal Homera Simpsona, o ktorom nedávno zistil, že je jeho polovičný brat na to, aby navrhol takéto auto, keďže veril, že Homer “rozumie potrebám a túžbam bežného amerického majiteľa auta”. Je to paródia/zveličenie (myslí sa epizóda) auta Edsel navrhnutého spoločnosťou Ford Motor Company, ktoré bolo podobne katastrofálne.

Vlastník: Powell Motors
Výrobca: Powell Motors – navrhnuté Homerom
Použitie: Koncept, navrhnutý pre hybrid „bežného“ amerického rodinného auta so športovým autom
Prvý výskyt: „Ach, pokrvný brat, kde ťa mám?“

História
Vďaka Homerovmu odporu k autám, ktoré vyrábala Herbova spoločnosť, sa Herb rozhodol, že jeho spoločnosť potrebuje nové auto, ktoré by sa páčilo „bežnému“ Američanovi. Nanešťastie Homerova predstava o ideálnom aute bola úplne iná ako tá bežného Američana. Napriek mnohým námietkam zo strany Herbových zamestnancov, Herb povzbudzoval Homera, aby nasledoval svoje inštinkty pri tvorbe auta, ktoré by si americkí spotrebitelia chceli kúpiť. Homer prevzal kontrolu nad projektom, potom čo ho Herb povzbudil, aby poslúchol svoj vnútorný hlas keď ide o to, aké auto chce. Nanešťastie Homerov výtvor bolo tak monštrózne zvláštne auto, jeho výroba stála tak veľa a malo takú vysokú cenu (zhruba 82 000 dolárov / 73 000 eur), že Herbova automobilová spoločnosť zbankrotovala krátko na to, s tým, že ich sídlo kúpila spoločnosť Komatsu Motors. Počas výlevu Herba Powella potom, čo sa dozvedel ako bola jeho spoločnosť zničená (zruinovaná), Homer sa len nesmelo uškŕňal, čo naznačovalo že dokonca aj on vedel, akú hroznú chybu spravil. Počas toho ako Simpsonovci šli autom naspäť do Springfieldu povedal Bart sklesnutému Homerovi, že podľa neho bolo auto, ktoré Homer navrhol cool (dosť cool/super).

Vlastnosti auta
Homer má dve sklenené kopule, ktoré slúžia ako strecha a okná zároveň, jednu vpredu, kým jedna bola vzadu pre hádajúce sa deti s doplnkovou výbavou – popruhmi a náhubkami

Podľa Homera si ľudia myslia, že prichádza koniec sveta, keď počujú zvuk motora tohto auta

V aute sú tri klaksóny, nakoľko Homer tvrdí, že „človek nikdy nevie nájsť klaksón, keď je nahnevaný“. Tieto tri klaksóny hrajú melódiu „La Cucaracha“.

Toto auto má aj gigantické držiaky na poháre, ktoré sa od 90-tych rokov naozaj stali výbavou mnohých áut.

Toto auto má všemožné zastarané vybavenie ako sklenené kopuly, chlpaté koberce alebo krídla na zadnej časti auta. Takisto má aj kovovú figúrku na kapote ako ozdobu.

Zaujímavosti
V júni roku 2013 bol vyrobený reálny model tohto auta.

V roku 2014 Hot Wheels vydali odliaty model (diecast je metóda kedy sa odlieva model zo zliatin olova a zinku) tohto auta.2. Pink Sedan 

Ružový Sedan (alebo Rodinný Sedan) je jeden z dvoch automobilov (áut), ktoré patria (patriacich) rodine Simpsonových (Simpsonovcov). Je to vymyslený typ auta Junkerolla od výrobcu Plymouth.

Je to Homerove auto, ktoré používa skoro výlučne len on, avšak Marge, Bart, Lisa a dokonca aj Maggie na ňom jazdili aspoň raz. Auto má: malé poškodenie na ľavom prednom nárazníku (ktoré si Homer nikdy nenechal opraviť), airbag na strane vodiča, radiaca páka, ohnutú rádio anténu, a má Trackstar 8-Track rádio. Bolo vyrobené (auto) v Chorvátsku, zo starých sovietskych tankov, čo by mohlo vysvetliť prečo sú časti auta také pokrčené.

Majiteľ: Homer Simpson
Výrobca: Plymouth
Použitie: Homerovo auto
Prvý výskyt: „Vianoce u Simpsonovcov“

Zaujímavosti (Trivia)
Vo viacerých epizódach je auto úplne zničené, avšak na ďalší týždeň je úplne v poriadku

V úvodnej znelke seriálu to vyzerá tak, že Homer má troj-dverové kupé, ktoré nemá anténu, prieliačinu ani značku (špz-ku).

Deň kedy Homer kúpil toto auto nebol ukázaný v seriáli, ale počas strednej školy vlastnil iné auto.

Toto auto je občas nakreslené so spätnými zrkadlami, občas nie.

Tento sedan má v niektorých epizódach rôzne farby. Farba tohto auta je vo všeobecnosti nekonzistentná. Obzvlášť v epizóde „Homer miluje Flandersa“ je celé bledé zelené.

V jednej epizóde Homer predal auto Clevelandovi a dostal namiesto neho elektrické auto.

Taktiež je zničené vo filme The Simpsons Movie, keď sa diera v záhrade Simpsonovcov zväčší po tom, čo sú do nej vystrieľané náboje. Auto je stiahnuté dovnútra diery a rozdrtené, krátko nasledované záhradným domčekom a samotným domom Simpsonovcov.

Ružový sedan je jedným z ukazovateľov (značiek) na mape, ktoré môžu byť zvolené v Garmin GPS zariadeniach a je označený (uvedený) ako „Homer“.

V epizóde „Trilógia omylov“ a rovnako aj v epizóde „Ocko na úteku“ ho šoférovala Marge.

Výskyty:
Simpsonovci short – „Pohreb“
Epizóda „Vianoce u Simpsonovcov“
Epizóda „Malý génius“
Epizóda „Homerova odysea“
Epizóda „Hovoriaca hlava“
Epizóda „Svätý Homer“
Epizóda „Pekný večer“
Epizóda „Homerova dobrá víla“
Epizóda „Kto z koho“
Atď3. Otto Mann 

Oto Mann je šialený vodič školského autobusu, ktorým každé ráno dopravuje deti do Springfieldskej základnej školy. Narodil sa 18. januára 1963 čo znamená, že aktuálne by mal 56 rokov ale v skutočnosti má v seriáli len 33. Má rád Heavy metal a fajčí marihuanu. V dieli Šílená a ještě šílenější Marge sa mal ženiť so ženou menom Becky. Mali toho veľa spoločného okrem Heavy metalu a to spolu s Marge svadbu nakoniec prekazilo. Na svojom vodičáku má napísané začiatočník, Bart sa každý deň Otta pýta či má nové tetovanie. Otto už bol aj bez práce, jeho snúbenica si ho nevzala pretože na svadbu objednal rockovou kapelu. Nabúral so školským autobusom a autobus s deťmi odplavilo more, nakoniec ich zachránili. Otto je proste šialený vodič a na inú prácu by sa nehodil. Bart chce tetovanie ako Otto, ale ten mu stále vraví že musí vyrásť. Oto dlho nemal vodičák, a keď riadil autobus častokrát nabúral. Nakoniec si vodičák spravil ale jeho vodičské schopnosti sú stále mizerné. Náhodou sa príde na to, že vodič školského autobusu Otto vôbec nemá vodičský preukaz. Vodičské preukazy vydávajú Selma a Patty, čo je trochu kameňom úrazu. Zatiaľ nad volantom preberá kontrolu riaditeľ Skinner. Viac sa dozviete v Simpsonovcoch v 3. sérii a 22. epizóde s názvom Otto v akci.4. Batmobil

Batmobile je Batmanov osobný automobil a primárny spôsob dopravy. Objavil sa takmer v každom filme, vrátane komiksov a od tej doby sa stal súčasťou pop kultúry.

Podľa informácií zo zahraničného fandomu sa Batmobil objavil úplne prvý krát v komikse Batman # 5.

Tvorcam BatmobiluJerry Robinson a Bill Finger.5. Flinstonovci

* 1. * Prvá epizóda bola odvysielaná 30. septembra 1960, Záverečná epizóda 1. apríla 1966 a seriál mal celkovo 6. sérii.
* 2. * Automatická klimatizácia, navigačný systém či kožené sedačky? O tom môže kreslený Fred Flinstone z kultového seriálu o dobe kamennej iba snívať. Jeho auto na dvoch kamenných kolesách poháňali nohy cestujúcich. Istý Nemec sa rozhodol vlastniť dopravný prostriedok, ktorý bude presne ako z animovanej rozprávky. Využil však i výdobytky modernej techniky.
* 3. * Auto ako vystrihnuté z animovaných Flinstonovcov sa dokáže pohybovať rýchlosťou 20 kilometrov za hodinu.
* 4. * Sebastian Träger bol odmalička fanúšikom Flinstonovcov. Jedného dňa si zmyslel, že si vyrobí rozprávkové autíčko v pomere 1:1! A spolu s priateľmi nápad zrealizovali.
Všetky detaily na vozidle sú výsledkom usilovnej práce.
* 5. * Auto pripomína originál aj strechou, sedadlami s kožou zvierat, deravým zadným „sklom“ i konštrukciou. Na rozdiel od originálu z animovaného seriálu sú kamenné valce namiesto kolies iba naznačené podvozkom zo starého Wartburgu. Autíčko poháňa 1,3 litrový štvortaktný motor zo starého Volkswagenu Polo.

Priťahuje turistov

Po verejných cestách sa síce na flinstonovskom dopravnom prostriedku pohybovať nemožno, na uzavretých tratiach však fičí s vetrom opreteky – rýchlosťou 20 kilometrov za hodinu.

Auto Freda Flinstona je pre turistov ako magnet. Majiteľ istého durínskeho penziónu, ktorý má vozidlo v prevádzke, si teda môže schuti zakričať: „Yaba-daba-dú!“ 6. Scooby-Doo – The Mystery Machine

Scooby-Doo je populárny americký kreslený seriál. Seriál bol vyprodukovaný Joeom RubymKenom Spearsom (príbeh) a Iwaom Takamotom (design) pre produkciu Hanna-Barbera. V seriáli hrajú hlavnú úlohu pes Scooby-Doo a štyria teenageri Fred Jones, Daphne Blake, Velma Dinkley a Norville „Shaggy“ Rogers. Spolu cestujú vo svojom aute Mystery Machine a riešia rôzne záhady.7. The DeLorean time machine
Časový stroj DeLorean 

DeLorean stroj času je fiktívne automobilové vozidlo na cestovanie časom, ktoré sme mohli vidieť v epizóde Back to the Future franchise. V seriáli celovečerných filmov Dr. Emmett L. Brown buduje stroj času založený na vozidle DeLorean, aby získal prehľad o histórii a budúcnosti. Namiesto toho ho využije na cestu cez 130 rokov histórie Hill Valley (od roku 1885 do roku 2015), kde Marty McFly zmení minulosť k lepšiemu a zruší negatívne účinky cestovania časom. Jedno z áut bolo použíte pri natáčaní v Paarl Južnej Afrike a oficiálne Back to the Future DeLorean si môžete prezrieť v Petersen Automotive Museum.8. Howerboard 

História

Hoverboardy boli vyrobené v roku 2015 pre všetky vekové kategórie podľa rôznych spoločností. Mattel vyrábal ružové a oranžové modely s riadidlami pre malé deti. Ďalšie spoločnosti robili viac agresívne dosky, ktoré boli použité v gangoch v niektorých prípadoch, vrátane série No Tech series, the Rising Sun, the Question Mark, and the Pit Bull, raketove dosky s tromi prílohami pre iných jazdcov na podobných doskách.

Hoverboardy fungovali v zásade podobne ako skateboardy v tom, že potrebovali hybnú silu jazdca a väčšina by sa stala zbytočnou v teréne, ktorý nie je pre nich vhodný, t. J. Voda, ľad a iné nízke trakčné plochy, s výnimkou silnejšieho modelu Pit Bull.

Na Námestí súdu sa nachádzalo označenie od rybníka, ktoré jasne čítalo NO HOVERBOARDING. Griff Tannen a jeho gang boli pravdepodobne tiež obvinení z porušenia tejto miestnej vyhlášky, ako aj z toho, že spôsobili vážne škody na prednej strane súdnej budovy Hill Valley Courthouse, kde narazili priamo do ich vznášadiel na Marty.

Podľa Newsline na titulnej strane čísla USA Today zo dna 22. októbra 2015, mala hudobná hviezda Border Collie s hudobnym videom Maddy, ktorá mohla jazdiť na hoverboarde, špeciálnu televíznu hodinu na Canine Sports Network. večer. Bolo tiež oznámené v v clanku z roku 2016, aby hoverboards boli „ľahšie a tenšie“, ale stále by nefungovali na vode.

Na rozdiel od vznášajúcich sa dosiek z filmu, verejnosť vníma hoverboard ako elektricky poháňané vozidlo, ktoré vyzerá ako skateboard, ale valí sa na dvoch kolesách.9. Jake the dog 

Čarovný pes Jake a jeho najlepší kamoš, ktorý dokáže ľubovoľne meniť svoju alebo sa zväčšovať a naťahovať, je Finnovi vždy nablízku. Bývajú spolu s kamošom Jakom v rozľahlom domčeku na veľkom strome a každý deň vyrážajú, za novým dobrodružstvom.

Seriál sleduje dobrodružné činy človeka menom Finn a jeho najlepšieho kamoša a adoptívneho brata v jednej osobe, čarovného psa Jakea, ktorý dokáže ľubovoľne meniť svoju podobu. Obaja žijú v zemi zvanej Ooo, ktorá je plná smiechu a kúziel.

Jake (úplný názov: Jake the Dog), deuteragonista Dobrodružného času, je hybridný pes / tvarovo posunutý pes, ktorý sa označuje za „čarovného psa“ a stáleho spoločníka Finna (najlepšieho priateľa a adoptívneho brata). Jake má unikátny súbor schopností s názvom Stretchy Powers, ktoré mu umožňujú manipulovať s tvarom a veľkosťou jeho tela, prichádzajúc do úvahy pri nespočetných príležitostiach počas jeho a Finnových dobrodružstiev. Jake bol 28 rokov na svojom debute v „magických rokoch psov“, a vekov v celej sérii, aj keď zriedka pôsobí zrelo. Vyvodzuje sa, že magickí psi majú podobnú životnosť ako ľudia, čo dokazuje vek Jake-a v „Dungeon Train“. Potom, ako presne magické psie roky korelujú s ľudskými rokmi, je ešte potrebné vidieť, aj keď sa ukázalo, že Finn aj Jake sú deti v rovnakom čase, čo dokazuje, že ich vek je o niečo rýchlejší, avšak jeho vek ako „Joshua a Margaret Investigations „naznačuje, že spomaľuje stárnutie človeka v určitom bode.“ Jake je v súčasnej dobe vo vzťahu s Lady Rainicorn, a „Jake the Dad,“ sú rodičia piatich hybridov Rainicorn-dog.10. Futurama – Planet Express Ship 

Kto by nepoznal jednu z najznámejších kuriérskych služieb v celom vesmíre a ich ikonickú loď? Presne tak, toto je Planet Express zo seriálu Futurama.

Loď Planet Express, pomenovaná profesorom Old Bessie, je jasno zelená (skutočný názov elektrický hlien) prepravná kozmická loď, ktorú vlastní Planet Express. Používa ju Bender, Fry a Leela na to, aby po celej ga-laxii roznášali rôzne balíčky. Má stierače čelného skla, kávovar, držiaky na poháre, detektor slonov, mikro-vlnnú rúru, herňu, nákladný priestor a práčovňu. To bolo ukázané v epizóde s názvom Sting, že tam bola predchádzajúca loď: zdanlivo identická so súčasnou, ale mala matný odtieň šedej farby. Bola pilotovaná predchádzajúcou posádkou Fаrnswortha, ktorý ich poslal na samovražednú misiu na zber vesmírneho me-du. Loď bola navrhnutá a postavená profesorom Farnsworthom a beží na temnu hmotu, z väčšej časti do-dávanej spoločnosťou Nibbler. V Benderovej hre po temnej hmote, kde sa temná hmota stala bezcennou, sa použil veľrybí olej. Loď sa vlastne nepohybuje sama, ale pomocou akcelerátora temnej hmoty, priestor sa pohybuje okolo nej, ako uviedol profesor Farnsworth a neskôr ju realizoval Cubert Farnsworth. Loď je po-merne dobre opevnená, s laserovým delom a dvoma torpédovými trubicami. Je to tienenie, ktoré sa zdvih-ne proti prúdu rakiet, ale loď sa stane obeťou takých vecí, ako sú skaly, zatiaľ čo bola zaparkovaná. Loď tiež ukázala, že má nezávislú osobnosť. Loď mala pôvodne mužskú osobnosť, ale po opakujúcich sa sporoch s Benderom prof. Fаrnsworth zmenil svoje programovanie na ženu, čo viedlo k romantike medzi ňou a Ben-derom. Vzhľadom k tomu, že je schopná bezpilotného riadenia, zostáva neznámym dôvodom, prečo musí byť pilotovaná niekým. Toto bola jediná epizóda, ktorá ukázala, že loď má svoju osobnosť. Bola zakázaná na konci epizódy, ale časť jej osobnosti bola zlúčená s Benderom. Loď Planét Express nevykonala žiadne ďalšie vystúpenia s osobnosťou. 

Related Posts