Vitajte v imaginárnom svete Druhý život!

Úprimne zbožňujem diela s tématikou virtuálnych hier. *Manhua sa zaradila medzi moje najobľúbenejšie. Kresba a dej sú jednoducho perfektne spracované a autorom vzdávam hold.

*Manhua = Čínsky komiks (Manga = Japonský komiks).

Žánre: Akčný, Dobrodrúžne, Sci-fi, Fantasy, Komédia, Mágia, Podľa novely, Romantika, Bojové umenia, Shoujo, Shounen, Gender Bender

V roku 2100 sa vynájde vyrtuálna hra Second life (Druhý život), ktorá sa hrá v spánku. Hráč si na začiatku vyberie svoj zovňajšok a typ postavy. Základným pravidlom však je, že sa musí dodržiavať pohlavie, ktoré má hráč v realite. Hrdinka tejto mangy, začala hrať túto hru kvôli bratovi, ktorý ju naštval tvrdením, že ženy sú samí bojkovia, skrývajú sa za mužov, ľahko získavajú levely a nemusia nič robiť. Tak sa nakoniec prihlási ešte skôr ako jej brat, a keďže sa prihlásila ako prvá, sľúbili jej, že jej splnia jedno želanie. Jej želanie bolo jednoduché. Môcť byť opačné pohlavie. A tak sa zrodila v hre legenda. Nádherný, bielo-vlasý elf menom Prince do ktorého sa skoro každá hráčka zamilovala (a tiež aj „pár“ mužov) a ktorý si časom vyslúži prezývku „Krvavý elfí Princ“.

Manhu som dočítala už druhý krát (čo sa mi stáva málokedy). Kresba je nádherná a dej perfektný. Úprimne by som aj ja chcela v realite takúto hru, hoci myslím, že by ma do reálneho sveta potom už nikto nedostal, takže aj keby.. Radšej nie 😀 . Myslím, že jedno z najväčšich plusiek je, že som miestami až plakala smiechom. Vážne tá komédia tam je perfektne zakomponovaná a človek sa rozhodne nenudí. K tomu prispievajú aj skvelé akčné scény, ktoré ma nadchýnali. Téma príbehu možno súčasne nie je úplne originálna myšlienka, ale podľa môjho názoru najlepšie spracovaná (napr. Swor Art Online ja osobne neznášam.. Sorry fanúšikovia). Veľmi sa mi páčil nie len priebeh, ale hlavne zakončenie v 14 volume. Čakala som nejaký otravný tragický ending. O tom ďalej písať nebudem, lebo nechcem ukameňovanie za spoilery… Čo sa týka postáv… Všetky sú skvelé. Reálny výzor niektorých hráčov ma trochu zabil 😀 . Najradšej som mala… Skoro všetkých. Jednoducho všetky postavy sú niečim sympatické (okrem týmu Fénix – to pochopíte, keď si to prečítate + Van – ten sa vyznamenal už svojim reálnym zovňajškom na konci).

Mangu si môžete prečítať preloženú na anime-manga. Preložené nie sú iba posledné dve volume, ktoré si budete musieť prečítať v angličtine. Nie sú však nutné.

 

Pridaj komentár