Recenzia – Matthew Fitzsimmons – Krátky pád

Autor: Matthew Fitzsimmons

Vydavateľstvo: Ikar

Rok vydania: 2017

Počet strán: 376

Oficiálny obsah:

Keď pred desiatimi rokmi zmizla štrnásťročná Suzanne Lombardová, jediná dcéra vplyvného senátora Benjamina Lombarda, málokto tušil, že sa začína písať jeden z najsenzačnejších prípadov americkej histórie. Polícia napriek enormnej snahe nenašla významnejšiu stopu. Zo senátora sa medzitým stal viceprezident a horúci kandidát na úrad prezidenta. Pre bývalého legendárneho hackera a vojaka Gibsona Vaughna, ktorý má s Lombardom nevyrovnané účty, je prípad stratenej Suzanne osobnou záležitosťou, preto prijme ponuku bývalého šéfa jeho ochranky Georgea Abeho na spoluprácu pri pátraní. Pod povrchom rodinnej tragédie objavuje svet zákulisnej politiky, kde sa nepriatelia vydávajú za spojencov a každý sleduje predovšetkým vlastné záujmy. Gibson sa musí postaviť nielen tajomnému únoscovi, ale aj cynickým hráčom, ktorí nemienia dopustiť, aby stará história a jedno nedospelé dievča ohrozili ich favorita na ceste do Bieleho domu.

Môj názor:

Knihu som čítala v elektronickej podobe a zhltla ju za necelé dva dni. Je písaná dosť pútavo. Síce to bola detektívka a taký žáner veľmi nečítam, bola napísaná zaujímavým štýlom a tak som sa nevedela od knihy odtrhnúť.
Na začiatku je síce dlhší opis, ktorý mi na prvý pohľad prišiel nudný, no dej sa časom dostal do víru plného očakávania. Nevedela som predvídať, čo sa stane a ako sa postavy v priebehu deja vyvinú. Bolo to naozaj napísané tak, aby čitateľ ostal prekvapený každým slovom. Koniec bol naozaj nečakaný.
Jediné, čo mi na knihe vadilo boli vulgarizmy. Síce to nie je žáner pre teen, ale aj tak si myslím, že sa dalo zaobísť aj bez nich.
Odporúčam každému, kto má rád detektívne príbehy.

Knihu hodnodnotím: 8/10.

Knihu na recenziu poskytlo vydavateľstvo IKAR 🙂 Ďakujeme 😉
Ak ťa kniha zaujala, kúp si ju na Bux.sk: https://www.bux.sk/knihy/291807-kratky-pad.html