RECENZIA – Diabolik lovers

Originálny názov: Diabolik lovers

Názov japonsky: Diabolik lovers

Rok vydania: 2013

Typ: TV séria

Počet epizód: 12 + 1 OVA

Dĺžka epizódy: 15 min.

Žáner: Upíri

Príbeh:

Yui Komori je jedného daždivého dňa poslaná do sídla rodiny Sakamaki, aby žila so synmi Touga Sakamakiho. Netuší prečo sa tam musela odsťahovať, no prirodzene rada splní vôľu svojho otca. Veľmi rýchlo však zisťuje, že na tomto sídle a jeho obyvateľoch niečo nesedí. Presne tak, Yui vliezla do upírieho brlohu a „prekvapivo“ sa z nej stáva hlavný chod, ktorý sa každodenne objavuje na rodinnom jedálničku.

Bratia Ayato, Lighto, Kanato, Shou, Reiji a Subaru si ju prehadzujú ako prenosnú transfúznu konzervu, ale to by sme si ešte my dámy dokázali vychutnať, keby sa to stále neopakovalo…

Prvý náznak hlbšej dejovej zápletky zaznamenáme až za polovicou, keď sa do hry dostáva Ayatova, Lightova a Kanatova matka Cordélia so svojim milencom Richterom. Tu sa konečne začína niečo diať a môžeme pozorovať aj nejakú tú akciu.

Prirodzene je Yui čoraz väčšmi vyčerpávaná náružívými upírmi, ktorí bažia po jej krvi, ale ona to prirodzene všetko ustojí do doby, než to bude môcť ukončiť sama.

Recenzia:

Povedzme si na rovinu, tomu anime i pri všetkej dobrej vôli niečo chýba a je to niečo veľmi podstatné – hlbší dej.

Anime som prepadla ešte v dobe, keď uzrelo u nás svetlo sveta a keďže bolo na motívy populárnej otome hry, tak to bolo veľmi skoro a diely sa prekladali takmer rovnakou rýchlosťou, akou v Japonsku vychádzali.

Anime má na prvý pohľad všetko, čo by od neho romantiky chtivá dušička chcela: Výborná kresba, mysteriózne prostredie, kopec fešných upírov s výzorom uspôsobeným tak, aby si každá z nás medzi nimi našla toho svojho vysnívaného krvesaja, ľahko erotické scény plné krvy, nejaký ten božtek a dotyky, nádych niečoho drsného a morbídneho, ale… ale to je asi tak všetko 🙁

Veru, skutočne som po tých rokoch prekvapila samú seba. V praxi by sa dalo povedať, že z celého anime (aj keď nie je veľmi dlhé) som si prehrala len pár svojich obľúbených scén. Príbehová linka v anime je nedomyslená a deravá jak ementál, Yui je dosť jednoduchá a plytká postava, ktorá tančí do rytmu svojho tvorcu. A žiaľ, i charaktery našich fešáčikov sú si navzájom až príliš podobné, hoc má každý z nich aspoň jednu zvláštnosť, aby neboli úplne jak cez kopírak.

Nakoniec som zhodnotila, že hoci zbožňujem tento druh kresby a grafika je jedna báseň, tak celé anime sa na vizuálnej stránke jednoducho postaviť nedá. Takže aj keď dávam palec dole, tak toto anime je stále v mojom srdci pre tých pár zábleskov nádeje a radosti, ktoré mi do života prinieslo.

Hodnotenie: 2/5