RECENZIA – Barbora Šedíková – Margaret Raven


Názov: Margaret Raven

Autor: Barbora šedíková
Rok prečítaného vydania: 2017
Vydavateľstvo: Magna
Väzba: brožovaná
Počet strán: 192
Žáner: Mysteriózny román
Uverejnenie: Recenzia zhotovená pre online časopis Abdon.

Kúpiť:

„Lož musí byť taká veľká, aby nikomu ani len nenapadlo, že je to lož,“

Oficiálna anotácia:

Jej smrťou sa to malo skončiť. Omyl, jej smrťou sa všetko len začalo.

Čo ak všetko čo sa deje, nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Neveríš v nadprirodzeno? Trpko to oľutuješ! Možno to nebola smrť z vlastnej vôle, možno to bola vôľa niekoho… záhadného. Niekoho, kto by existovať nemal a predsa tu je.
O to zložitejšie sa vám hľadá pravda, ak je vaše svetlo zahalené v tme. Zrak vie veľa napovedať, ale keď nie je… pátranie po pravde občas poriadne zabolí. Strata ako taká je bolestná sama o sebe, no presvedčenie o opaku pravdy vás môže priviesť do záhuby.


„Ľudia si vždy naivne myslia, že dokážu niečo zmeniť, ale v skutočnosti sú to veci, ktoré ich menia.“

Obálka:
Nestotožnila som si ju s Raven a keďže nemám príliš v láske tento druh obálok, tak som sa na ňu príliš nesústreďovala. Mne osobne by stačilo, ak by bol na obálke desivý les a Welltonské sídlo.

„Zákon je u mocných a spravodlivosť neexistuje,“

Postavy:
Mali vo všeobecnosti zmätené, nevýrazné charaktery a prišlo mi, že pričasto menili svoje ciele. To ma miatlo a takmer vždy, keď som mala ten AHA moment a začala som sa s postavou stotožňovať, rozumieť jej, tak sa to vzápätí opäť preklopilo a ja som zostala zmätene civieť do prázdna.
Z postáv som si nikoho neobľúbila, lebo som k tomu nemala dostatok informácií. A Roberta som si ani len nedokázala predstaviť. Hlavná postava a ja som netušila ani len to ako vyzerá, nieto ešte aký viedol život…

„Láska ťa nezachráni. Len sa tvári ako pevná rybárska sieť. Ale v skutočnosti, keď na ňu dopadneš, je ako pavučina, roztrhne sa.“

Recenzia:
Kniha je písaná Ich formou. Príbeh sa dobre číta a rýchlo ubieha. Je plný napätia, záhad a zvratov vtesnaných do 189 stránok. Pre také zahusťovanie to na mňa pôsobilo chaoticky. Mnohé udalosti mi prišli nedokončené. Čo je škoda, lebo ak by sa na tom viac zapracovalo, tak by to príbehu jednoznačne pomohlo v nejednom ohľade.
Veľmi sa mi páčil námet a spôsob ako ho autorka poňala. Bolo to veľmi originálne a osviežujúce. Občas som tu narazila na nejaké tie kostrbaté vetičky, ale myslím si, že autorka má potenciál a potrebuje sa len trocha vypísať. Poetické opisy mi vyhovujú a prišla som si na svoje. Nebol problém vžiť sa do atmosféry potemneného malomesta plného krvavých záhad a mágie, čo ma obzvlášť potešilo, lebo hororovú atmosféru vždy uvítam.
Koniec knihy ma však riadne zaskočil a som zvedavá, čo bude ďalej. Verím však, že tentokrát sa autorka poriadne rozpíše a dá tomu aspoň dvakrát toľko priestoru, ako v prvom diely. Tento príbeh si to zaslúži 😉

Hodnotenie: 4/5 (za pútavý chaos)

„Všetci mi len sľubovali, že pošlú niekoho, kto mi pomôže prežiť na tomto svete… Ja som však vždy chcela len niekoho, s kým tu môžem zomrieť…“

Výtlačok Margaret Raven k recenzii poskytlo vydavateľstvo Magna.