Nejmocnější hrdinové Marvelu #11 – Fantastic Four

Nejmocnější hrdinové Marvelu #11 – Fantastic Four

NHM-ko 11-cka nám prináša prvý super-hrdinský tím silver age Marvelu, alebo prvú superhrdinskú (marvelovskú) rodinu ak chcete (Would you like to know more? See Starship Troopers – sorry kúpte si UKK-čka abo pozrite gugl, nebudem sa tu o histórii Fantastic Family rozpisovať). Komiks obsahuje story arc: Pád Doktora Dooma, arcizloducha a nemesis F4. Komiks pôvodne vyšiel ako FF vol. 1. 192 – 200 v roku 1978.  

Vtedy ho už nepísal StankoPánkoLee, ale to vôbec nevadí, pretože ho spolu-písal Len Wein (1984 – 2017), tvorca Wolverina a Swamp Thinga, mimo iné bol editorom Moorovych / Gibbonsových Watchmenov a pracoval aj na nedávnom ich „predpokračovaní“ (Before Watchmen). A to je na NHM #11 asi tak všetko zaujímavé. Ak Vás navnadila moderná maľba na obálke, tak vedzte, že v edícii UKK a NHM takých obálok už bolo a dnuká samá starina.

Ja osobne mám – niektoré – staré silver marvelovky rád (FF, Spider-Man, …) ale paníny nám ich naservírovalo už toľko, že jednému lezú hore krkom a nech si na fórach a FB hovorí kto chce, čo chce, … To je už obžerstvo (starými konzervami) a z obžerstva býva človeku väčšinou zle (a otrávi sa).  

Čakal by som, že tam bude kombo 2 – 3 príbehov – nových i starých, nu ale je tam story arc, ktorý nejak kvázy nadväzuje na to čo už v UKK vyšlo. Proste to nestihli vydať tam tak to vydali tu v NHM… Celé je to v starožitnej písanici a v starožitnej kresbici o tom, ako sa FF po rozpade a sólových bokovečkách dáva zase dokopy vďaka intrigám Dr. Dooma. Pozrieme si ako je to v starých Marvelkovkách zvykom – plejádu nových i starých pešiačikov ako s nimi členovia tímu sólo bojujú, aby sa to všetka zavŕšilo  

m   e   g   a   r   o z   t   i   a   h   n   u   t   ý   m

bojom s Viktorkom Von Doomom. Ako FF milujem, Dooma tiež, ale chcem si prečítať aj dačo nové už. 

Hor sa do amerických originálov asi, … 

– jofre