Komiks Mad Max odhaľuje to, čo vo filme nebolo ukázané

 

Pokiaľ ste videli film, viete, že veľa o tom čo sa v postapokaliptickom svete deje sa divák nedozvie. No a presne tieto medzeri vypĺňa nová mini séria imprintu Vertigo zo stajne DC. V prvom diely sa dozvedáme viac o minulosti hlavého záporáka filmu Immortal Joea a o Nuxovi, jedného z jeho vojakov, ktorého poznáme z filmu. Druhý diel by sa zas mal točiť okolo Furiosi, bezrukej mechaničky, ale pozor … komiks bude niesť podnázov Imperator Furiosa, zrejme teda pôjde o skutočnosti nasledujúce po filme (ale možnože aj nie, keďže sa má jednať o prequely k filmu)

Nebudem tu spoilerovať konkrétnymi vecami z deja, ale prezradím vám, že storytelling má od filmu ďaleko. Myslím to tak, že tu sa dočkáme viac dialógov a menej akcie, no dialógy aj tu krásne zachytávajú bezmocnosť postapokaliptického sveta Mad Maxa.

Dej k prvému výtlačku mal na starosti režisér filmu George Miller, o scenár sa zas postarali Nico Lathouris a Mark Sexton. Komiks je rozdelený do viacerých častí, ktorých vizuál má na starosti stále iný človek, konkrétne Mark Sexton, Leandro Fernandez, Riccardo Burchielli a Andrea Mutti.

 

1

2

3

4

Pridaj komentár