Koe no Katachi

Originálny názov: Koe no Katachi
Názov japonsky: 聲の形
Rok vydania: 2016
Typ: Film
Počet epizód: 1
Dĺžka epizódy: 130 min.
Žáner: Drama, romantika

Príbeh:
Shoya Ishida býval na základnej škole riadne hnusný a šikanoval svoju nepočujúcu spolužiačku Nishimiyu Shoko, ktorá zo školy nakoniec odišla. Keď sa na to prišlo, tak sa snažil dať najavo, že v tom nebol sám, ale všetci sa proti nemu obrátili a sám sa ocitol na konci triednej hierarchie. Jeho bývalí kamaráti ho začali šikanovať a on začal byť zo seba čoraz viac znechutený. Zatvrdil sa a začal ignorovať ľudí okolo seba. Označil ich pomyselným X, ale to mu nestačilo, nakoniec sa rozhodol, že chce zabiť svoje staré ja a zomrieť. Vďaka stretnutiu s Nishimiyou si to na poslednú chvíľu rozmyslel a rozhodol sa urobiť všetko preto, aby jej svoje predošlé správanie nejako vynahradil.

Recenzia:
Tvorby sa ujalo štúdio Kyoto Animation v réžii s Yamadou Naoko, ktorá má na triku aj moje obľúbené K-on a K-on Eiga spolu s Tamako love story. Anime bolo vytvorené podľa manga predlohy, ktorú vytvorila Ooima Yoshitoki. So skvelým soundtrackom “Lit” od Ushia Kensukeho.

Krásny film, to sa musí uznať. Síce som z neho veľkú časť preplakala, ale jak kresba, tak i príbeh si ma získali. Je to už dosť dlho, čo ma nejaké anime takto zasiahlo svojim príbehom. A rozhodne na neho ešte dlhú chvíľu nezabudnem. Je to krásny príbeh o tom, ako sa ľudia vedia zmeniť a o hodnote priateľstva.

Určite by so ho odporučila každému, kto má rád dojímavé príbehy.

Hodnotenie: 5/5