DC Komiksový komplet #4 – Batman a syn

Rada DC KK (DC Komiksový komplet) vo svojej štvrtej knihe prináša titul Batman a syn (Batman #655 – #658 a #664 – 665) od Granta Morrisona a Andyho Kuberta. Ako bonusový komiks obsahuje DETECTIVE COMICS #411. Znova ide o reprint českej verzie od vydavateľstva BB/ART.

Grant Morrison si začal s Batmanom práve v tejto knihe a dlho – predlho skoro sedem rokov ho nepustil (písal naprieč všetkými Batmanovskými titulmi, napr. pozrite tu: https://comicsastonish.com/2012/01/04/a-readers-guide-to-grant-morrisons-batman/).

Morrison sa rád šprtká v histórii postáv, čím je povestný a nie je to inak ani tu… a nadviazal hlavne na ideu z roku 1987 (príbeh Batman: Son of Demon), že sa Talii al Ghul, dedičke zločineckého impéria po svojom otcovi Ra’s al Ghulovi (isto si spomínate na Liamma Neesona v Nolanovej filmovej inkarnácií Batmana) narodil syn. Hoci vtedy nebol pomenovaný, Morrison ho pomenoval Damian a voviedol v roku 2006 do DC univerza. A takisto v diele Batman a syn predstavuje aj iné zaprášené postavy a iné. Talia v podstate zneužije rozmaznaného a životu nebezpečného fracka Damiana na to aby otriasla Batmanovým svetom (keď už s ním nedokázala otriasť armáda ninja Man-Batov) – čo mierne rozhodí nie len Batmana (aj keď si s frackom vie poradiť) ale aj Robina a niekoľkých zločincov to stojí aj život. A toť vsjo. Ako sa scenár rozbehne tak sa aj utne a hneď preskočí na úplne iný príbeh súvisiaci s Black Casebook (niečo ako Batmanovské Akty X). Ale v podstate sa jedná o celkom fajn intro do Morrisonovho runu – ak ste ho ešte nečítali. Kresba je fajn a Kubert sa vyžíva aj v masových bitkách, ktoré pôsobia veľkolepo akčne ale sú zároveň dostatočne svižné. Občas schválne pripomína niektoré klasické Batmanové kresby, samozrejme v modernej podobe.

Ako bonusový príbeh tu máme prvé vystúpenie Talie al Ghul čo je v podstate Batmanová milenka, láska, najväčšia nepriateľka, matka jeho syna a tak rokmi rôzne.

Kúpte (ak ste to už nečítali od BBčka alebo inak), isto neoľutujete. Dostanete relatívne neucelený ale kvalitný príbeh o Batmanovi. Pre mňa je zatiaľ asi jedným zo slabších čo som o Batmanovi čítal.

Tento ale aj iné komiksy si môžeš kúpiť na: http://nekonecno.sk/dc-kk-04-batman-a-syn

Tento ale aj iné komiksy si môžeš kúpiť na: http://nekonecno.sk/dc-kk-01-05